2011. április 11., hétfő

A bölcsőhalál megelőzése

Akik babát várnak, meggyőződésük, pénztárcájuk stb. függvényében eldöntik, beszereznek-e légzésfigyelőt vagy sem.
De, akár mellette akár ellene szavaznak, vajon azt tudják-e, mi a teendő, ha bekövetkezik az, amit senki sem szeretne átélni? Mi a teendő, ha riaszt a légzésfigyelő, vagy ha nincs légzésfigyelő, de szerencsés esetben észreveszi időben valaki, hogy gond van?

Nem kívánom senkinek ezt az érzést. Egyszer éltük át, a - szerencsére téves - riasztást, ami egy szétcsúszott drótnak volt köszönhető, de abban a pillanatban, amikor a riasztást meghallottuk, átfutott rajtam, mi mindent tanultam az oktatáson. Igen, van oktatás, ahol bárki mindössze két óra alatt felkészülhet a legszükségesebb tennivalókra. Ezt mindenkinek javaslom, akár légzésfigyelőt használ, akár nem. Hiszen, hiába vesszük észre, hogy gond van, ha nem tudjuk, mihez kezdjünk ilyenkor.

Magyarországon szerencsére elég ritka a bölcsőhalál: 10000 babára 3 ilyen eset jut (forrás: www.bolcsohalal.hu), de ez is hárommal több, mint amennyit mi szülők elviselhetőnek érzünk. Előzzük meg!
Budapesten többek között a Madarász utcai Kórházban van lehetőség felkészülni az elkerülhető tragédiára.
Maga az előadás önmagában egy hatalmas élmény, ráadásul rendkívül fontos információk birtokába kerülhetnek, akik ellátogatnak oda.
Az oktatás ára sem lehet visszatartó tényező, mert szinte jelképes az összeg, az értékhez viszonyítva, amit ad, pedig különösen.
Javaslom minden leendő szülőnek, hogy látogassa meg a Programot!

Ezen a linken néhány plusz információt olvashatsz a témáról: SIDS
Mit kerülj el, ha egy mód van rá, és mit érdemes tudnod még ezen kívül.